۸
فیلم "رو به قبله" به بخش نهایی جشنواره شبکه مستند راه یافت
سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۴
فیلم "رو به قبله" به بخش نهایی جشنواره شبکه مستند راه یافت
 
فیلم مستند "رو به قبله" به کارگردانی مرتضی شهبازی گندمکاری به بخش نهایی جشنواره شبکه مستند راه یافت.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، فیلم مستند "رو به قبله" برشی از زندگی زنده یاد حاج سید اسماعیل موسوی از نوادگان امامزاده سلطان ابراهیم ایذه را نمایش می دهد که در بین مردم منطقه ی میانکوه استان چهارمحال بختیاری، عمر خود را در راه خدمت به آنان صرف کرد و در بهمن ۱۳۹۱ درگذشت. 

این فیلم مستند به فینال جشنواره شبکه مستند سیما راه یافته است. در این بخش از جشنواره، از بین 11 فیلم از استانهای قم، زنجان، تهران، قزوین، فارس، خراسان رضوی و... برترین فیلم از طریق رأی کارشناس های برنامه و نیز نظرسنجی از بینندگان شبکه مستند انتخاب می شود.
 
به گزارش ایبنانیوز، مرتضی شهبازی گندمکاری، کارگردان سینمای مستند، متولد ۱/۴/۱۳۶۳ روستای گندمکار استان چهارمحال بختیاری است. وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه سوره تهران و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته نمایش در دانشکده هنر و معماری تهران است. وی کارگردانی فیلمهای کوتاه «ورقه ی سفید»، «ایستگاه»، «کبوتر سفید» را در کارنامه خود دارد. وی همچنین در سال 1389 فیلم مستند «عباس می آید...» را با موضوع جابجایی قبر شهید غلامعباس آتش آب پرور، (از شهدای بختیاری که مزارش در دریاچه سد کارون چهار در معرض غرق شدن بود) را ساخت که برگزیده جشنواره "سیب" دماوند شد.

علاقمندان برای شرکت در نظرسنجی شبکه مستند و انتخاب فیلم برتر این جشنواره، می توانند نام فیلم مورد نظر خود را به سامانه ۳۰۰۰۰۸۲ ارسال نمایند. این نظرسنجی تا روز پنجشنبه ادامه دارد.
کد مطلب: 8290
Share/Save/Bookmark
sss
۱۳۹۳-۰۳-۱۵ ۱۵:۲۸:۱۷
عالی بود ممنون
حجت الله قیصری
۱۳۹۳-۰۲-۳۱ ۲۱:۱۸:۴۵
افرین بر این جوان بختیاری جویای نام
افتخاری برای بختیاری و بختیاری تبار
عبدالهی
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۰۸:۲۹:۲۱
افرین به این جوان و با این سن و سال و پشتکار
غلامرضا رحمانی
۱۳۹۳-۰۲-۲۲ ۲۲:۴۶:۵۵
خدا روحش را شاد کند
اقبال طهماسبی گندمکاری
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۰:۰۲:۰۵
با عرض سلام
به امید موفقیت های بیشتر در زمینه های هنری
علی حاجتی شیمنی
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۲۰:۰۵
با آرزوی موفقیت برای جناب شهبازی ، مرحوم زنده یاد حاج سید اسماعیل موسوی از بزرگان سادات سلطان ابراهیم بودند و مظهر احترام متقابل مردم بختیاری و سادات بودند. اینجانب چند باری خدمتشان رسیدم. مردی بسیار خوش قلب و مهربان بودند. افتادگی و مردم داری ایشان همواره زبانزد اهالی منطقه بود. خدایش بیامرزد.
سید حسن موسوی
۱۳۹۳-۰۲-۱۶ ۲۱:۱۵:۰۵
فیلم رو به قبله یک واقعیت تکرار نشدنی
یک سر لوحه زندگی شرافتمندانه و مر با عزت و احترام بود
آشنا
۱۳۹۳-۰۲-۱۶ ۱۹:۱۵:۲۸
كاش گزارشي از فيلم ارائه مي‌شد تا در صورت قابليت؛ به صورت فراگير ، از طريق ارسال نظر ، از ايشان حمايت مي كرديم